Gdyński Przegląd Jasełek

• Szkoła Podstawowa nr 33 w Gdyni
  • IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni

Termin:

• Eliminacje: 09 - 11 stycznia 2018 roku w Kinoteatrze „GROM”, Gdynia Oksywie ul. Rondo Bitwy pod Oliwą
  • Finał:  12 stycznia 2018 roku w Kinoteatrze „GROM”, Gdynia Oksywie ul. Rondo Bitwy pod Oliwą

Wpisowe: 20 zł (od zespołu) należy wpłacać do 15 grudnia 2017 roku na konto Szkoły Podstawowej nr 33 – Nordea Bank S.A Gdynia 29 1440 1026 0000 0000 1254 6645 z dopiskiem JASEŁKA oraz nazwą szkoły

Patronat honorowy:

• Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź -Metropolita Gdański
  • Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek

Konkurs odbywający się już od 2001 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych. Jego ideą jest podtrzymywanie tradycji Bożonarodzeniowych oraz integracja gdyńskiego środowiska szkolnego. Z roku na rok w przeglądzie bierze udział coraz większa liczba dzieci i młodzieży, a poziom prezentowanych przez uczestników przedstawień jest bardzo wysoki. Konkurs wpisał się już w kalendarz gdyńskich imprez kulturalnych. Ogromna w tym zasługa nauczycieli, którzy przygotowując swych podopiecznych do wzięcia udziału w konkursie, traktują go jako jeden z bardzo istotnych elementów służących wychowaniu młodego pokolenia. W tym roku zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w XVIII edycji konkursu.

XVIII Gdyński Przegląd Jasełek odbywać się będzie w trzech grupach wiekowych:

• szkół podstawowych
  • szkół gimnazjalnych
  • szkół ponadgimnazjalnych
  1. Czas trwania przedstawienia – do 20 minut.
  2. Każda szkoła może zgłosić tylko jeden zespół (nie więcej niż 25 osób).
  3. Zespoły Szkół mogą zgłosić do konkursu przedstawicieli szkoły podstawowej i gimnazjum lub gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej (prosimy o nie mieszanie grup wiekowych).
  4. Do regulaminu została dołączona karta zgłoszenia (proszę wypełnić w programie Word), którą należy nadesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: konkurs_jaselek@poczta.fm w nieprzekraczalnym terminie do 15 grudnia 2017 r.
  5. Organizatorzy zapewniają stałą, tradycyjną scenografię.
  6. Zespoły przyjeżdżają na koszt własny.
  7. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w dniu występów danej grupy wiekowej (po spektaklu ostatniego zespołu).
  8. Jury powołane przez organizatorów przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.
  9. Szczegółowy harmonogram prezentacji zespołów XVI Gdyńskiego Przeglądu Jasełek prześlemy Państwu 19 grudnia 2017 roku na adres e-mail szkoły oraz opiekuna.
  10. W sprawach nie objętych regulaminem decydują organizatorzy.
  11. Ze względów BHP i P - POŻ nie wolno na scenie używać otwartego ognia.

Karta zgłoszenia