Gdynia na fali

W dniu 16.03.2018 klasy I wzięły udział w warsztatach i spotkaniu z trenerami żeglarstwa w ramach programu "Gdynia na fali". Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Swoją obecnością zaszczycił nas także  dyrektor Gdyńskiego Centrum Sport pan Marek Łucyk.

Uczniowie klasy IA wraz z wychowawcą udali się na zajęcia edukacyjne oraz wycieczkę do Mariny. W ramach zajęć uczniowie uczyli się  zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, wiązania węzłów oraz zakładania pasów ratunkowych. Zajęcia prowadzone były przez ratowników Gdyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ramach programu "Gdynia na fali- bezpieczeństwo nad wodą".