20 lutego 2018 10:11 | Aktualności

Edward Gdynianek wyruszył w świat!

Edward Gdynianek - niewielkich rozmiarów gumowa rybka – stał się bohaterem niezwykłej podróży, której autorem są uczniowie koła języka angielskiego klas VI i VII. Zainspirowani ubiegłorocznym projektem eTwinning, w ramach którego gościliśmy w naszej szkole krówkę Margueritę z Francji, uczniowie ci pod przewodnictwem p. Jolanty Drzysgi w tym roku szkolnym postanowili stworzyć własny projekt. I tak oto powstał projekt o nazwie „From sea to sea”, czyli „Od morza do morza”. Tuż przed feriami nasz Edward po długich przygotowaniach wyruszył w daleką drogę do europejskich szkół partnerskich usytuowanych nad brzegiem mórz: w Słowenii, Hiszpanii, Włoszech, Turcji, a następnie Finlandii. Wiezie ze sobą książkę podróży, a w niej zdjęcia z uczniami w naszej szkole i centrum Gdyni, przepis na tradycyjne polskie pierogi, suszone liście z polskich drzew, plan lekcji naszych uczniów w języku polskim i angielskim, polskie monety, tablicę z przykładowymi rybami z Morza Bałtyckiego, gdyńskie bilety autobusowe i kolejowe. Nie zapomniał oczywiście o niezbędnych akcesoriach tj. ciepły szal czy krem przeciwsłoneczny. Dla wszystkich szkół partnerskich uczniowie przygotowali niespodziankę - nazbierali muszle na naszej gdyńskiej plaży. W ten sposób europejscy koledzy będą mieli okazję dotknąć i porównać muszle, które znajdują na plażach nad ich morzami. Niedawno nasz przyjaciel Edward dotarł bezpiecznie do Słowenii i aktualnie przebywa w słoweńskiej szkole nad Morzem Adriatyckim. Z pewnością świetnie się bawi. My natomiast niecierpliwie czekamy na nowe wiadomości na platformie eTwinning i oczekujemy szczęśliwego powrotu Edwarda do domu pod koniec roku szkolnego.