11 kwietnia 2018 08:07 | Aktualności

Listy od kolegów z Turcji – niesamowita radość uczniów klasy VI b

Po długim oczekiwaniu listy od naszych kolegów z Turcji wreszcie dotarły do naszej szkoły. Uczniowie klasy VI b (jednej z grup językowych) tracili już nadzieję, że przesyłka trafi do ich rąk. Byli przekonani, że uległa zniszczeniu bądź zaginęła. A tu niespodzianka!

Tuż przed świętami nadeszła sporej objętości koperta od rówieśników z miejscowości Biga w Turcji. Radość dzieci była przeogromna. W imiennie zaadresowanych kopertach kolejny raz ciekawe informacje dotyczące naszych kolegów, ich życia, kultury i kraju. Co więcej, każdy uczeń otrzymał drobny upominek. Również i tym razem sporo pytań ze strony naszych przyjaciół, na które zawsze staramy się odpowiedzieć.

Nie ma lepszej motywacji do poznawania nowych angielskich słów i zwrotów. Uczniowie zdążyli się już nauczyć, że najważniejsza jest umiejętność komunikacji, a błędy mają niewielkie znaczenie. W końcu wszyscy ciągle się uczymy.

Teraz nasza kolej na przygotowanie listów i niespodzianek, co również sprawia nam wielką radość.