19 kwietnia 2018 10:05 | Aktualności

Warsztaty dziennikarskie

W piątek, 23 marca odbyły się warsztaty dziennikarskie, które poprowadził Pan Marcin Wójcik - dziennikarz "Głosu Pomorza" i Radia MORS Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie i jednocześnie redaktorzy szkolnej gazetki "Paragraf 33" dowiedzieli się m.in.: jak funkcjonuje gazeta, jak wygląda praca dziennikarza radiowego oraz poznali różnice i wspólne cechy dziennikarstwa radiowego, prasowego i internetowego. Oprócz tego, na warsztatach omówione zostały metody tworzenia tytułów, leadów i tekstów, które wzbogaciłyby gazetkę.

Prowadzący opowiedział też o tworzeniu reportaży, doborze tematów oraz omówił błędy na przykładach, które prowadzący warsztaty dziennikarz sam niegdyś popełniał, gdy pisał jeszcze do szkolnej gazetki "Drzazga". Na koniec uczniowie oraz ich opiekunowie - Pani Wicedyrektor Iwona Paterską oraz nauczyciel języka polskiego, Pan Mateusz Archacki - udzielili wypowiedzi dla Radia MORS, które wkrótce zostaną wyemitowane na antenie tej stacji, w przygotowanym na tę okoliczność reportażu.