25 kwietnia 2018 09:43 | Aktualności

Warsztaty w ramach projektu „Małe skrzydła – wysokie loty”

W ostatnich miesiącach uczniowie naszej szkoły brali udział w serii interesujących warsztatów w ramach projektu „Małe skrzydła – wysokie loty”.

Podczas pokazu zaprezentowano m.in. takie zagadnienia jak implozja, próżnia, podciśnienie hydrostatyczne i atmosferyczne. Całość miała formę zabawnego, naukowego show, w nietypowy sposób przedstawiającego zagadnienia związane z tematem ciśnienia.

W kolejnych warsztatach zaprezentowano takie zagadnienia jak: lewitacja diamagnetyczna, nadprzewodniki, wybuchy wodno-azotowe, rakiety wodno-azotowe. Uczniowie brali udział w następujących eksperymentach: tworzenie wielkiej azotowej chmury, mrożenie kwiatów, gumy, metalu. Zostały wyjaśnione poszczególne zjawiska fizyczno-chemiczne: zamarzanie, topnienie, parowanie, skraplanie, krzepnięcie.

Nasi uczniowie zostali również wprowadzeni w fascynujący świat nowych technologii. Towarzyszyły im humanoidalne roboty Darwin Mini, robot- pająk i wiele innych. Mieli także możliwość zobaczenia w akcji prawdziwego drona.

Wszystkie zajęcia niezmiernie podobały się dzieciom. Prowadzone były bardzo profesjonalnie, a życzliwa i swobodna atmosfera , która im towarzyszyła sprawiła, że wiedza po prostu sama znajdowała miejsce w chłonnych głowach!