25 kwietnia 2018 09:46 | Aktualności

Rusza Kampania „Rowerowy Maj” w naszej szkole!!!

Po raz trzeci juz nasza szkoła bierze udział w Kampani „Rowerowy Maj”. Rusza ona w poniedziałek, 7 maja 2018 roku. Biorą w niej udział uczniowie klas IV-VII.

Do końca miesiąca maja uczniowie ze wszystkich zgłoszonych szkół będą regularnie uzupełniać listę swoich przejazdów w  „klasowym dzienniku rowerowym”. Każdy uczestnik będzie posiadał  swoją własną książeczkę z miejscem na naklejki. Zaliczane są, oprócz rowerów, przejazdy hulajnogami, na wrotkach, rolkach.

Blisko 5000 uczniów z 20 placówek będzie w maju dojeżdżać na dwóch kółkach do swoich szkół.

Rowerowy Maj promuje zdrowy tryb życia i mobilność wśród przedszkolaków, uczniów i nauczycieli. Łącząc zabawę z rywalizacją, która popularyzuje rower jako środek transportu.