18 czerwca 2018 08:38 | Aktualności

Paczka – niespodzianka od francuskich kolegów

W tym roku szkolnym uczniowie z koła języka angielskiego realizowali również projekt we współpracy ze szkołą francuską z miejscowości Pleaux. Projekt nosił nazwę „Same ordifferent?” (Tacy sami czy różni?) i był prowadzony w ramach programu e-Twinning. Ideą projektu było poszukiwanie podobieństw oraz różnic pomiędzy dziećmi mieszkającymi w Polsce i we Francji. Za pomocą platformy TwinSpace uczniowie przez cały rok szkolny wymieniali się informacjami na temat ich codziennego życia, kultury i krajów. Tworzyli quizy i zagadki, aby w interesujący sposób poznawać siebie nawzajem. W trakcie trwania projektu wymienili się też paczkami, które zawierały różnorakie niespodzianki związane z ich krajami oraz wyrażające wzajemną sympatię. Na zakończenie projektu nasi uczniowie stworzyli film prezentujący odpowiedź na pytanie zawarte w temacie projektu, podczas którego sami określili, w czym są podobni do swoich kolegów z Francji, a co ich różni. Projekt dał im ponadto sposobność praktycznego komunikowania się w języku angielskim.