18 grudnia 2018 11:08 | Aktualności

Nauczyciel Kraju Ojczystego – uroczysta gala w Ministerstwie Edukacji Narodowej

29 listopada br. w gmachu MEN odbyła się uroczystość wręczenia tytułu „Nauczyciel Kraju Ojczystego”. Nagroda ta przyznawana jest od sześciu lat przez Kapitułę Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Szczególne wyróżnienie otrzymało w tym roku 34 nauczycieli. Między innymi były nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdyni pani Mirosława Rozenbangier

Uczestnicy gali otrzymali list gratulacyjny Minister Edukacji Narodowej w uznaniu za szczególne zasługi w pracy edukacyjno-wychowawczej, której celem jest upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci oraz młodzieży.

Wręczając nagrody, wiceminister edukacji Marzena Machałek podziękowała nauczycielom za ich osiągnięcia wychowawcze w pracy z dziećmi i młodzieżą.„ - Dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu pomagacie młodym ludziom poznawać piękno naszej Ojczyzny. Dziękuję Wam za to”. – powiedziała Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN.