Nasza świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą przyjemnie
i pożytecznie spędzić czas, oczekując na rozpoczęcie lekcji lub na swoich rodziców lub opiekunów.

Pracujemy w godzinach 6:30 - 17:00.

W świetlicy mogą przebywać zapisani do niej uczniowie
         z klas 0-III. W tym roku szkolnym z opieki świetlicowej korzysta 220 dzieci.

Kadra pedagogiczna pracująca w świetlicy:

mgr  Marzena Samulska - kierownik świetlicy

mgr Bożena Kustosik

mgr Dorota Mówińska

mgr Anna Reglińska

mgr Katarzyna Słowik

Świetlica zastępuje dziecku na długie godziny dom rodzinny i dlatego musi wyglądem zewnętrznym i atmosferą stwarzać odpowiedni nastrój.

Wystrój świetlicy stanowią dekoracje w postaci  prac dzieci eksponowanych  tematycznie w formie wystawek.

Urządzone są  też kąciki zainteresowań takie jak kącik książki, lalek, budowlany, samochodowy, rysunkowy, gier stolikowych itp.

Na wyposażenie świetlicy składają się urządzenia techniczne oraz  sprzęt do organizowania zabaw i gier ruchowych oraz pomoce i materiały do zajęć plastycznych i prac ręcznych. Znajduje się w niej sprzęt audiowizualny: telewizor LCD, odtwarzacz CD oraz DVD.

Świetlica oprócz organizowania wolnego czasu dzieci w formie zabawowej ma również pełnić funkcję dydaktyczną i dlatego nauczyciele świetlicy przeprowadzają zajęcia o takim charakterze.

Są wśród nich: odrabianie lekcji, doskonalenie czytania, ćwiczenia w pisaniu, zabawy słowne.

Zajęcia świetlicowe obejmują różnorodne formy pracy, a wśród nich:

- zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka poprzez
    czytelnictwo, opowiadanie legend i baśni

- wspólne oglądanie programów edukacyjnych i filmów

- wycieczki przyrodnicze i krajoznawcze

- gry i zabawy w świetlicy i na świeżym powietrzu

- zajęcia plastyczne i praktyczno-techniczne

- zajęcia umuzykalniające

- zajęcia z elementami wychowania fizycznego i sportu

Należy nadmienić, że wyżej omawiane formy zajęć realizowane są systematycznie, zgodnie z tygodniowym planem pracy świetlicy.

W poniedziałek organizowane są gry i zabawy ruchowe, które cieszą się dużym powodzeniem u dzieci oraz zajęcia ruchowe. Poniedziałek to również dzień na zajęcia umuzykalniające - dzieci biorą udział w konkursach piosenek, dyskotekach i zabawach przy muzyce.

We wtorek oraz środę realizujemy zajęcia plastyczne - dzieci bardzo lubią rysować i malować, lepić oraz wyklejać. Prace dzieci - pięknie i estetycznie wykonane, stanowią ozdobę świetlicy.

W naszej świetlicy panie oraz pan dbają o swoich podopiecznych i ich bezpieczeństwo. O to aby każde dziecko czuło się komfortowo i  miało możliwość spędzenia czasu w miłej i koleżeńskiej atmosferze.