Szkoła Podstawowa nr 33 im.Obrońców Kępy Oksywskiej w Gdyni

O NAS

 

Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi.
J.V. des Barreaux

 

                                                                                                          

Godziny otwarcia: 

 

       poniedziałek              8.00-15.45     
 wtorek          8.00-15.45
 środa          nieczynne
czwartek         8.00-15.45
piątek    8.00-15.45

 

 

 Nauczyciele-bibliotekarze:

 mgr Aleksandra Bortkun

mgr Małgorzata Mateja adres e-mail: biblioteka333@wp.pl

 

 Biblioteka zajmuje dwa pomieszczenia na parterze budynku szkoły. W jednym mieści się wypożyczalnia, w której zgromadzonych jest 12 tysięcy książek i zbiorów audiowizualnych, w drugim -  czytelnia z dobrze zaopatrzonym księgozbiorem podręcznym, czasopismami dla dzieci i młodzieży oraz pokaźnym zbiorem czasopism dla nauczycieli.

 Cały księgozbiór  został skatalogowany komputerowo, jednak posiadamy też katalogi alfabetyczny, tytułowy i działowy w formie tradycyjnej.

 W bibliotece funkcjonuje Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej (SCIM) z czterema stanowiskami komputerowymi, współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny. SCIM umożliwia dostęp do Intenetu w celu wyszukiwania potrzebnych informacji. SCIM czynne jest codziennie oprócz środy w godzinach 9.00 - 15.00, w piątki do 14.00.

 Uczniowie biorą czynny udział w życiu biblioteki włączając się aktywnie w jej działania jako: aktyw biblioteczny, uczniowie pomagający w pracach bibliotecznych, łącznicy biblioteczni oraz uczestnicząc w konkursach i akcjach bibliotecznych.

 W bibliotece odbywają się regularnie imprezy popularyzujące książkę i czytelnictwo, a także zajęcia doskonalenia czytania oraz "Książkolandia” dla kl I-III.

Od wielu lat współpracujemy z Filią nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni  oraz innymi bibliotekami szkolnymi w naszym mieście.

Od kilku lat uczniowie z naszej szkoły aktywnie uczestniczą w Wielkim Maratonie Czytelniczym, zdobywając tytuły laureatów oraz finalistów.