Szkoła Podstawowa nr 33 im.Obrońców Kępy Oksywskiej w Gdyni
https://sp33gdynia.pl

29 października 2018 12:20 | Aktualności

Żywe lekcje historii w naszej szkole

18 października odbyły się w naszej szkole ŻYWE LEKCJE HISTORII, na które zaprosił nas Teatr Historyczny „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego”.  Pan  Krzysztof Górecko ponownie zabrał nas do świata przeszłości. Klasy czwarte, piąte i szóste do starożytnej Grecji i Rzymu; siódme i ósme ku Niepodległej Polsce. Obie podróże były niezwykle cenne, pouczające i ciekawe.

Starożytna Grecja i Rzym – młodzież dowiedziała się, kiedy zaczęła się starożytność i zapoznała z kultura Grecji i Rzymu. Uczniowie zobaczyli, jak ubierali się Grecy, poznali symbolikę ubiory Rzymian. Poznali sposób walki falangi greckiej, fenomen Aleksandra Wielkiego oraz taktykę walki legionów rzymskich. Spotkanie zakończyło się spotkaniem z gladiatorami.

Ku Niepodległej – lekcja bardzo aktualna w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Przypomniano młodzieży tematykę powstań listopadowego i styczniowego, zwrócono uwagę na rolę kosynierów i wojska Księstwa Warszawskiego. W tej niezwykłej wędrówce przez lata zaborów towarzyszyli naszym uczniom Tadeusz Kościuszko, Napoleon Bonaparte, Józef Wybicki, Piotr Wysocki i Marszałek Józef Piłsudski. 

Zdjęcia: