Szkoła Podstawowa nr 33 im.Obrońców Kępy Oksywskiej w Gdyni

10 stycznia 2020 11:42 | Aktualności

Nowy projekt eTwinning w naszej szkole

Jak co roku uczniowie koła języka angielskiego pod kierunkiem nauczyciela p. Jolanty Drzysgi z pełnym zaangażowaniem rozpoczęli pracę nad nowym projektem na platformie europejskiej współpracy szkół eTwinning. Projekt nosi nazwę „Travelling book” (Podróżująca książka) i jest realizowany wraz ze szkołami z Chorwacji, Turcji, Rumunii, Włoch i Francji. Głównym celem projektu jest wspólne napisanie przez uczniów książki, której bohaterami są fikcyjne postacie związane z kulturą poszczególnych krajów. Książka pisana jest dialogiem w języku angielskim oraz zawiera ciekawe informacje i zdjęcia prezentujące każdy kraj. Jako autorzy projektu stworzyliśmy już pierwszą część historii, którą kontynuować będą nasi rówieśnicy ze szkoły francuskiej, gdzie wysłaliśmy książkę. Ponadto znaczna część projektu odbywa się na platformie internetowej, gdzie co tydzień uczniowie podejmują nowe wyzwania. Realizując projekt liczymy na efektywną międzynarodową współpracę oraz wspólną naukę i zabawę aż do zakończenia roku szkolnego.