Tutaj powinien być opis

Klasa V a w Gdańskiej Galerii Zmysłów

   Pod koniec stycznia klasa V a udała się na wycieczkę do pobliskiego Gdańska, by poznać świat na co dzień im niedostępny. Dzieci wzięły udział w niecodziennej wystawie, którą zwiedzali… w ciemności.

Gdańska Galeria Zmysłów, bo o tym miejscu mowa, oferuje zwiedzającym niezwykłe doświadczenie. Jest nim zwiedzanie wnętrz sal ekspozycyjnych w calkowitych ciemnościach. Tego typu wystawy są obecne w przestrzeni takich miast jak np. Warszawa i Wrocław. Gdańsk również posiada tego typu atrakcję rozszerzoną o eksponaty związane z architekturą i historią miasta.

 A co robiła tam klasa V a? Oprócz dobrej zabawy i okazji do integracji klasy była to też lekcja uważności na osoby z dysfunkcją wzroku. Zwiedzanie w ciemnościach dało dzieciom możliwość poznania doświadczenia tych osób w codziennej rzeczywistości, sposobów ich funkcjonowania i odczuwania otoczenia przez inne zmysły. Przyczyną, dla której uczniowie uczestniczyli akurat w takiej atrakcji było omawianie “Katarynki” Bolesława Prusa. Dzięki tej wycieczce dzieci lepiej rozumiały bohaterkę noweli oraz wczuli się w jej sytuację.